Karierna orientacija

Izbira poklica oz. srednje šole je zelo pomembna odločitev vsakega devetošolca. Pri izbiri je pomembno upoštevati: interese, sposobnosti (umske in telesne), osebnostne lastnosti, učne navade, šolske ocene posameznika.

Za ustrezno usmeritev je potrebno pridobiti čim več ustreznih informacij o možnostih vpisa na srednje šole, informacij o poklicih in politiki zaposlovanja ter štipendiranja. Zavedamo se težavnosti odločitev učencev v tej starosti, zato pripravljamo vrsto aktivnosti, ki jim pri tem pomagajo.

Učenci se z različnimi dnevi dejavnostmi ali aktivnostmi v okviru razrednih ur seznanjajo z razmišljanjem o lastni karieri že v nižjih razredih. Program karierne orientacije pa bolj intenzivno, v 8. in 9. razredu usmerja učence k sistematičnemu sprejemanju odločitve o lastni prihodnosti. Vsakemu posamezniku omogoča, da se spoznava in išče v sebi potenciale, da samostojno pridobiva informacije, ki jih potrebuje, ter jih usklajuje z možnostmi v izobraževanju in svetu dela.