NASVETI UČENCEM ZA DELO V SPLETNI UČILNICI

1. Priprava prostora

Prostor, kjer se učite, naj bo vedno isti, primerno topel, svetel in prezračen.

Pomembno je, da si mizo pripravite tako, da iz mize odstranite vse, kar bi vas utegnilo odvrniti od učenja (mobilni telefon, igre, stripi, revije…).

Pripravite le tiste knjige, učbenike in zvezke, ki jih boste potrebovali za učenje, zato obvezno vsak dan preglejte urnik za tisti dan.

Ne pozabi tudi na kozarec vode, saj velja, da je voda osnovni gradnik zdravja možganov in njihovega delovanja. 

2. Organizacija učenja

Učite se sproti, vsakodnevno, nikar si ne puščajte dela za naslednji dan, ker boste tako težje delali. Vsak dan znova preglejte urnik za tisti dan. Razporedite si čas in vrstni red učenja po posameznih predmetih. Najbolje je, da se najprej lotite predmetov, ki sem zdijo težji, oziroma imate več nalog

Vaš delovni dan naj se začne z vstopom v Microsoft Teams. Preglejte urnik in obvezno preglejte navodilo za delo pri vsakem predmetu, ki je na urniku za tisti dan. Ko odprete MS Teams kliknete na ekipo vašega razreda in si postopoma odpirate predmete, ki jih imate na urniku.

Učitelji navodila za delo večinoma zapišejo v Zvezek za predavanja, lahko pa tudi po Gradiva in Objave. Če ne najdeš navodil za delo, kljub temu, da je predmet na urniku tisti dan, se najprej obrni na sošolce, ki te bodo znali usmeriti. Če se še vedno ne znajdeš, se obrni na učitelja, najbolje bo, da ga kontaktiraš kar preko MS Teams.

Učitelji se bomo trudili prilagajati učno snov tako, da boste učenci lahko čimbolj samostojno reševali naloge doma. Vaša naloga pa je, da sledite učiteljevim navodilom in da šolsko delo opravljate sproti.

V kolikor naletite na težave, se obrnite na učitelja, na voljo za pomoč sta vam tudi svetovalni delavki Mirjana Černetič in Alja Rožman. Ne pozabite tudi na pomoč zunanjih sodelavk: Barbare Valič, Vesne Koren-Tuljak, Mojce Školaris in Polone Barič.