Subvencije

SUBVENCIJE ZA MALICO IN KOSILO

Vlogo za uveljavljanje pravice do subvencije malice oziroma subvencije kosila vložite samo, če NE razpolagate z veljavno odločbo o pravici do otroškega dodatka ali državne štipendije. Če razpolagate z veljavno odločbo o pravici do otroškega dodatka ali državne štipendije, bo šola na podlagi prijave na malico oziroma kosilo upoštevala uvrstitev v dohodkovni razred na podlagi odločbe o otroškem dodatku ali državni štipendiji.

Vloga za subvencijo malice in subvencijo kosila se na Centru za socialno delo odda samo v primeru, če družina učenca ne razpolaga z veljavno odločbo o otroškem dodatku.

Subvencija malice oz. brezplačna malica pripada tistim učencem, ki se redno izobražujejo, so prijavljeni na malico in skladno z odločbo o otroškem dodatku pripadajo največ 5. dohodkovnemu razredu.

Do polne subvencije za kosilo oziroma do v celoti brezplačnega kosila so upravičeni učenci iz družin, ki skladno z odločbo o otroškem dodatku pripadajo največ 3. dohodkovnemu razredu.

SUBVENCIJA ŠOLE V NARAVI

Subvencija je namenjena učencem, ki zaradi slabšega socialnega položaja ne zmorejo v celoti plačati prispevka za šolo v naravi.

Vlogo za subvencijo šole v naravi za posamezno šolsko leto se prevzame osebno v šolski svetovalni službi.

Pravilnik o financiranju šole v naravi: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=PRAV5933

Občina Piran določa kriterije za subvencijo ene šole v naravi na generacijo v Kriterijih št. 122-4/2016-1 (priloga)

SUBVENCIJA ZA NAKUP DELOVNIH ZVEZKOV

V kolikor starši ali skrbniki zaradi slabšega socialnega položaja ne zmorejo financirati nakup delovnih zvezkov, naj se obrnejo na svetovalno delavko. Subvencijo za nakup delovnih zvezkov glede na dohodek staršev delno financira Občina Piran. Obvezna priloga vlogi za subvencijo delovnih zvezkov je odločba o otroškem dodatku.

Vlogo za subvencijo delovnih zvezkov za posamezno šolsko leto se prevzame osebno v šolski svetovalni službi.

Priloga

Pravilnik šolskega sklada Osnovne šole Sečovlje