Vpis v šolo

V skladu z Zakonom o OŠ (UL, RS, ŠT. 12/2006, spremembe in dopolnitve UR.L. ŠT. 102/2007) starši obvezno vpišejo svojega otroka, ki bo v tekočem koledarskem letu dopolnil 6 let. V skladu z 48. členom Zakona o OŠ, so starši dolžni vpisati v šolo otroka, ki ima stalno ali začasno prebivališče v tem šolskem okolišu.

Vpis v prvi razred poteka v mesecu februarju. Starši dobite pred vpisom na dom pisno vabilo.

V primeru, da starši želijo otroka vpisati na drugo šolo (v drugem šolskem okolišu), a otrok spada v naš šolski okoliš:

• obvezno vpišejo otroka v matični šoli,
  • na izbrano šolo naslovijo pisno vlogo, v kateri navedejo razloge za prešolanje

Enak postopek velja za starše, ki želijo prepisati otroka v našo šolo in ne živijo v našem šolskem okolišu. O soglasju k prepisu se medsebojno dogovorita matična šola in šola, kamor želite vpisati otroka.

V primeru odloga šolanja, starši vpišejo otroka v 1. razred in oddajo vlogo  na komisijo za odlog.

Komisija za ugotavljanje pripravljenosti otroka za vstop v šolo

V skladu s 45., 46. in 47. členom Zakona o osnovni šoli ravnateljica šole imenuje komisijo za ugotavljanje pripravljenosti otroka za vstop v šolo.

Člani komisije so: šolska pedagoginja Mirjana Černetič, vzgojiteljica iz vrtca in zdravnica iz šolskega dispanzerja Zdravstvenega doma Piran ter logopedinja.

Naloga komisije je, da na predlog staršev ali zdravstvene službe – ugotavlja pripravljenost otroka za vstop v šolo. O ugotovitvah komisije morajo biti obveščeni starši najmanj tri mesece pred začetkom pouka.

Vloga za prepis

Vloga za prepis je dostopna pri šolski svetovalni delavki.

Prijava na prehrano učenci

Preklic prijave na šolsko prehrano

Priprava na vstop v šolo